Aangeleverd door: Wim Timmermans
Modelinformatie: Ook bij veel van onze clubleden zal 20 juli 1969 nog in het geheugen gegrift staan. De eerste landing van mensen op de maan werd ook in Nederland, net zoals tot in de verste uithoeken van de wereld, met spanning gevolgd. De bemanning van de Apollo 11, de onlangs overleden Neil Armstrong, Buzz Aldrin en Michael Collins bereikte na een vlucht van enkele dagen door de ruimte tenslotte met de maanlander “Eagle“ als eerste een buitenaards oppervlak. Na een kort verblijf van minder dan een dag op de maan, waarin ze een maanwandeling maakten en ook wat maanstenen verzamelden, stegen Armstrong en Aldrin met de Eagle weer op van de maan om vervolgens te koppelen met de Apollo 11 hoofdcapsule, die nog steeds met Michael Collins er in om de maan draaide. Het opstijgen en koppelen was een zeer kritieke operatie, er was maar weinig brandstof aanwezig en iedere vertaging of stuurfout kon de astronauten fataal worden. Het hier getoonde model van de maanlander „Eagle“ en het moederschip „Columbia“ van Wim Timmermans speelt deze koppeling na.
Gepubliceerd in Clubblad: april 2013 (editie 2013-1)
Video:

Docking_Eagle_P3020042
   
© fischertechnikclub NL