CB1902NL01-1CB1902D01-1

30e jaargang, nummer 1, juni 2020


Inhoud

Artikel Auteur
Voorzijde: Pneumatische graafmachine van Ruud Reijmers
Colofon, Inleiding van de redactie
Marc Petit
Van het bestuur Andries Tieleman
Ledenadministratie Bert Rook
Clubdag Lutjebroek : Op 8 februari was daar dan de eerste en tot nu toe helaas de enige clubdag van 2020 in Lutjebroek.
Ben Pronk
Stoomtractoren: Marcel Bosch heeft twee stoomtractoren met één kantelbare ploeg zo goed mogelijk nagebouwd met fischertechnik van foto’s uit 1938.  Marcel Bosch / Marc Petit
Pneumatische graafmachine: Het model bestaat gedeeltelijk uit een bestaand model. Heel herkenbaar is het onderste deel van het bulldozer model inclusief de powermotoren en ook de compressor. Ruud Reijmers / Chiel Matthijsse
Waterklok: De waterklok is een van de drie watermodellen die te zien waren op de clubdag 2019 in Schoonhoven. In feite is het een gewone slingerklok waarbij het gewicht of de veer is vervangen door een waterrad dat de ketting op spanning houdt. Het water wordt dus niet gebruikt voor de tijdmeting maar voor de aandrijving. Heinz Jansen / Chiel Matthijsse
Ballentransporteurs: Wie op YouTube op zoek gaat naar mooie mechanismen om kogeltjes, knikkers of balletjes voort te bewegen, raakt niet uitgekeken. Geïnspireerd door al dit moois begon de uitdaging voor Marc om zoiets ook met fischertechik te bouwen. Marc Petit
Herinneringen aan Alfred Pettera: Sinds 1994 was Alfred Pettera uit Stuttgart lid van onze club. Het bouwen met fischertechnik was zijn liefste bezigheid. In januari 2019 is hij op 90 jarige leeftijd ingeslapen. Alleen de herinnering blijft. Stef Dijkstra / Marc Petit
M&M-attractie: Van de drie watermodellen die ik op de clubdag 2019 had meegenomen naar Schoonhoven viel de M&M-attractie het meest in de smaak. Het idee was om in een bak met rond stromend water bootjes te laten ronddraaien en te proberen ze eruit te vissen. In elk bootje lag een M&M. Wie het lukte om een bootje eruit te halen mocht de M&M opeten. Heinz JansenMarc Petit
Tijdreis hobby: Wat zou het toch fijn zijn om zo nu en dan terug te kunnen reizen in de tijd! Bij gebrek aan een tijdmachine is fischertechnik een perfect alternatief. Een tijd geleden kon Frederique de hand leggen op een ongebruikte doos hobbywelt 1. Frederique Spies
Bouwbeschrijving Clock III: Na een aantal maanden experimenteren en bouwen heeft Evert een nieuwe klok gereed en daarvan ook een uitvoerige bouwbeschrijving gemaakt.  Evert Hardendood / Heinz JansenMarc Petit
Watermannetje: De clubdag 2019 in Schoonhoven had hoogstwaarschijnlijk een primeur met maar liefst drie watermodellen van Heinz Jansen op een rij. Het eenvoudigste model was het ‘Watermannetje’. Heinz JansenMarc Petit
Samengestelde kogelbaan: In de loop van het afgelopen jaar had Marc via Marktplaats een paar kogelbanen op de kop weten te tikken. Die waren in een hoekje beland van zijn fischertechnik zolder. Er was een soort vaag idee om ze aan elkaar te koppelen. Maar ja, dat vraagt dan weer een paar extra stukjes kogelbaan. Toen hij die ook nog wist te bemachtigen, wat er geen reden meer het langer uit te stellen! Marc Petit
Modelletjes voor op de salontafel als uitsmijter: Zet een paar scharniertjes aan elkaar zoals op de foto’s is aangegeven. Zo heb je een paar leuke bewegende modelletjes voor op de salontafel. Marc Petit

 

   
 Clubblad 2019-2  Clubblad 2020-2

 

 

 
   
© fischertechnikclub NL